Skip to content
21.9.2011 / Japhy

Představení projektu veganské kulinaření

Jak jsem se už zmínil v příspěvku k 1. dílu Veganského Kulinaření, v průběhu září jsme společně se Zbýňou, Verunkou a Annie spustili projekt Veganského Kulinaření (VK).

Přiznejme si to na rovinu, veganská scéna, alespoň co se týče pomoci začínajícím veganům, vegankám, či lidem, kteří hodlají přejít na životní styl bez krutosti, je na tom dost bídně. Vzpomeňme si na naše začátky – uvařit si chutné a pestré jídlo, koupit si nějakou zmrzlinu, sušenky, oblečení, obuv, atd. – to byla pěkná fuška něco sehnat, hlavně vědět kde.

Co se týče počtu a rozmanitosti veganských receptů, kuchařek na internetu u nás (CZ) to není až tak růžové, i když tu jsou vyjímky. A Ty stojí opravdu za “hřích” – ať už skvělé VEGANOTIC www.veganotic.blogspot.com – skvělé recepty na muffiny a spoustu dalšího (smekám), BOO www.boo.cz (nulajedna.cz/boo) – skvělé studnice veganských receptů, stylové zpracovaných, občas s fotkou, s perfektními popisky a přehledně kategorizovaných. Poslední a pro mnohé z nás nejpřínosnější (co se týče pohody) je VIDEOKUCHAŘKA www.youtube.com/veganskakucharka, která přináší recepty na tradiční mňamky (většinou složitější) ve veganském “vydání”.


Asi si říkáte, co  si vlastně o sobě myslíme, si věříme, že – kulinaření pche 🙂


Vrhněme se do toho 🙂 VK = pravidelná středeční “show” o vaření – v každém dílu Vám ukážeme postup přípravy alespoň dvou chutných pokrmů – bude mix : polévka, hlavní jídlo, pomazánka, moučník – vždy něco z toho. Ve středu večer v 18.00 večerní bude vypuštěn další díl VK – dozvíte se o něm tady na blogu, na facebooku a jeho domovinou je www.youtube.com/veganskekulinareni 🙂

A to není vše – hrozně moc bychom si přáli aby jste Vy sami se zapojili – natočili Vaše kulinaření, nebo přijedeme my s kamerou a natočíme Vás 🙂 Jde nám o to, aby VK bylo opravdu pestré, aby se do něj zapojilo více lidí, abychom Vás nenudili – budeme mít i hosty 🙂

Tak a třešnička na konec – připravujeme speciální díly – menu pro oslavu, grilování (včetně vícero dresinků), atd. – opravdu se máte na co těšit.

Takže dobrou chuť a každou středu večer se těšíme – Annie, Filda, Verča a samozřejmě Zbýňa 🙂

Reklamy

komentáře 2

Napsat komentář
  1. Pepa / lis 21 2011 9.31

    na stránce je špatný odkaz na http://www.youtube.com/veganskakucharka

  2. Pepa / lis 22 2011 0.49

    Super projekt chlapy. Ještě možná doplnit o DIY kuchařku na fb http://www.facebook.com/groups/124454671803/

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: